وبلاگ

10 کاربرد برتر پایتون برای سال 2022

Python
دسته‌بندی نشده

10 کاربرد برتر پایتون برای سال 2022

Python

کاربردهای پایتون در سال 2022

من تقریبا هر روز از پایتون استفاده و تیمی از دانشمندان داده را مدیریت می کنم و همچنین زبان برنامه نویسی پایتون را برای خودم و تیمم انتخاب کردم. همچنین شخصاً از آن برای بسیاری از انواع مختلف gig ها استفاده می‌کنم که درآمد اصلی من را در 10 سال گذشته به میزان 1000 تا 15000 دلار به صورت ماهانه تامين کرده‌اند.حال، بیایید در مورد چند مورد از کاربردهای پایتون در در سال 2022 صحبت کنیم. برخی از این کاربردهای پایتون برای gig ها و برخی برای یک محیط کاری حرفه ای مي باشد. پس از فهرست کردن مواردی که ابتدا بیشتر برای gig های خصوصی استفاده می‌کنم، به صورت حرفه‌ای، سایر کاربردهای پایتون را بدون ترتیب خاصی فهرست می‌کنم.

برنامه های Web Scraping (تجزیه وتحلیل وب)

پایتون یک زبان برنامه نویسی مفید برای استخراج حجم زیادی از داده ها از وب سایت ها و صفحات وب است. داده‌ها معمولاً در انواع عملیات‌های دنیای واقعی، مانند آگهی‌های شغلی، مقایسه قیمت‌ها، تحقیق و توسعه و غیره استفاده می‌شوند. برخی از بهترین ابزارهای Scraping مبتنی بر پایتون عبارتند از :

 • BeautifulSoup
 • MechanicalSoup
 • Scrapy
 • LXML
 • Selenium
 • Python Requests
 • urllib

من شخصاً از  Web Scraping(تجزیه وتحلیل وب) و web crawling (پرشدن وب ) برای تعدادی از برنامه ها استفاده کرده ام. برخی از نمونه‌های تجزیه وتحلیل وب عبارتند از استخراج و ایجاد طبقه‌بندی در سایت‌های مرتبط با هوش مصنوعی، تجزیه وتحلیل سایت‌های UCC، تجزیه وتحلیل   Dun & Bradstreet. همچنین برای پرشدن در وب، Macy و Nordstorm را تهیه کردیم تا بتوانیم لیست محصولات را برای مشتریان دریافت کنیم.  

 

همچنين چندین سایت را جستجو کردیم تا لیست قیمت قطعات تلفن همراه را برای راه اندازی تلفن همراه دریافت کنم.  تجریه و تحلیل  اطلاعات ، ابزاری عالی برای ذخیره داده های و بارگیری آن ها برای مشتریان می باشد.

راه حل های علم داده

پایتون همچنین یک ابزار عالی برای توسعه برنامه های مبتنی بر داده مانند Spotify است. ویژگی‌هایی مانند فهرست‌های پخش کشف و کانال‌های رادیویی هوشمند با استفاده از بینش داده‌های مبتنی بر پایتون، تجربه پخش موسیقی برنامه را افزایش می‌دهند.

من و تیمم عمدتاً از پایتون برای تجسم داده ها استفاده می کنیم، و همچنین مدل هایی را بر اساس راه حل های علم داده توسعه می دهیم. در نهایت، از علم داده برای مدل‌سازی موضوع استفاده می‌کنیم.

من همچنین مدل هایی ساخته ام تا به وسیله آن،  قیمت سهام را پیش بینی کنم. با این حال، احتمالاً نیاز به گنجاندن برخی از داده‌های اقتصادی داشتم و همچنین شخصاً معتقدم که همه‌گیری، توانایی پیش‌بینی بازار سهام را سخت‌تر می‌کند. 

 

 

برنامه های کاربردی یادگیری ماشین

پایتون برای توسعه برنامه‌های یادگیری ماشین توصیه می‌شود، زیرا سینتکس ساده‌تری نسبت به C++ یا جاوا دارد و همچنين توانایی قابل توجهی در مدیریت حجم عظیمی از داده ها دارد. پانداها که یک ابزار دستکاری داده ها هستند، به تجزیه و تحلیل داده ها کمک می کند. پانداها و Scikit که برای ایجاد و استفاده از نرم افزارهای یادگیری ماشین استفاده می شوند، هر دو منبع باز هستند و از این رو بسیار محبوب هستند.

 

 

من و تیمم اغلب از پایتون برای توسعه برنامه‌های یادگیری ماشین استفاده می‌کنیم. به ویژه، تیم ما برنامه‌های تقلب و برنامه‌های پردازش زبان طبیعی را با استفاده از یادگیری ماشین توسعه می‌دهد. Pycaret یک کتابخانه استثنایی است که هر کسی که علاقه مند به توسعه مدل های یادگیری ماشین است ، مي تواند آن را دنبال کند.

توسعه وب

توسعه وب برای هر شرکتی حیاتی است. پایتون گزینه های زیادی برای توسعه وب دارد. به عنوان مثال، از Django، Pyramid، Flask و Bottle می توان برای ایجاد چارچوب های وب و حتی سیستم های مدیریت محتوای جامع مانند Plone و Django CMS استفاده کرد. کتابخانه ها و ماژول های استاندارد در این چارچوب های وب گنجانده شده اند و فعالیت هایی مانند مدیریت محتوا، تعامل با پایگاه داده و تعامل با پروتکل های اینترنتی مانند HTTP، SMTP، XML، JSON، FTP، IMAP و POP را آسان تر می کنند.

 

پایتون-وب

توسعه بازی

پایتون دارای تعدادی افزونه (کتابخانه) مفید است که می توان از آنها برای ایجاد بازی های تعاملی استفاده کردPySoy.  (موتور بازی سه بعدی که پایتون 3 را پشتیبانی می کند) و PyGame، برای مثال، دو کتابخانه مبتنی بر پایتون هستند که به طور گسترده برای ساخت بازی استفاده می شوند Battlefield 2. ، Frets on Fire، World of Tanks، Toontown Online Disney، Vega Strike و Civilization IV همگی بر روی آن ساخته شده اند.

 

 

 طراحان بازی می‌توانند از پایتون برای ایجاد ابزارهایی برای آسان‌تر کردن کارهای خاص مانند طراحی سطح یا ساختن درخت گفتگو استفاده کنند و سپس آن وظایف را در قالب‌هایی صادر کنند که موتور اصلی بازی بتواند آن را درک کند. بسیاری از موتورهای بازی نیز از پایتون به عنوان یک زبان برنامه نویسی استفاده می کنند.

کاربردهای علمی و عددی

اهمیت پایتون در محاسبات علمی و عددی افزایش یافته است. این به عنوان پایه ای برای برنامه های کاربردی شامل محاسبات و پردازش داده های علمی عمل می کند. پایتون برای ایجاد اپلیکیشن هایی مانند FreeCAD( نرم افزار مدل سازی سه بعدی) و Abaqus  (نرم افزار تکنیک المان محدود) استفاده می شود.

 

 

پلتفرم مالی فین تک

هیچ کاربردی بزرگتر از آموزش مدل تحلیلگر برای پایتون وجود ندارد. پلتفرم Python Fintech توسط موسسات مالی بزرگ مانند Citigroup و JP Morgan Chase برای آموزش تحلیلگران داده ها و الگوریتم های معاملاتی خاص برای ارزیابی دقیق ریسک استفاده می شود.

 

 

توسعه زبان

بسیاری از زبان‌های برنامه‌نویسی دیگر، از جمله Boo، Swift، CoffeeScript، Cobra و OCaml در طول سال‌ها از طراحی و سیستم ماژول پایتون الهام گرفته‌اند. در موضوعاتی مانند مدل ، شیء، گرامر و تورفتگی، همه این زبان ها شباهت های زیادی با پایتون دارند.

 

 

سیستم های عامل

بله، پایتون جزء کلیدی بسیاری از سیستم عامل ها، از جمله محبوب ترین توزیع های لینوکس است. این شامل کد Ubiquity Installer Ubuntu و همچنین Anaconda Installer Fedora و RedHat Enterprise است. Python Portage توسط   (Gentoo Linux سیستم مدیریت بسته) نیز استفاده می شود. برای طراحی و ساخت سیستم عامل ها، پایتون معمولا با زبان برنامه نویسی C هماهنگ می شود.

همانطور که می بینید، پایتون گزینه های زیادی را برای هر کاربری ارائه می دهد. علاوه بر این، در مقایسه با زبان های دیگر، استفاده از آن بسیار ساده تر است. در نهایت، سیستم بسته عنصری کلیدی است که کاربردهای پایتون را از نظر من بالاتر می برد. پایتون با داشتن پکیج هاي پایه ، بسیار قوی تری نسبت به زبان های دیگر مانند C، C# و Java مي باشد. همچنین، اگر با استفاده از پایتون در حال توسعه هستید، GitHub را فراموش نکنید – ممکن است شخصی قبلاً کاری را که شما می‌خواهید انجام دهید انجام داده باشد.

 

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه