وبلاگ

زبان برنامه نویسی اسکرچ

زبان برنامه نویسی اسکرچ
برنامه نویسی

زبان برنامه نویسی اسکرچ

کدنویسی سواد جدید است! با زبان برنامه نویسی ، کودکان  (۵ تا ۱۵ ساله) می توانند داستان ها و بازی های تعاملی خود را برنامه ریزی کنند. در این فرآیند، آنها یاد می گیرند که مسائل را حل کنند، پروژه ها را طراحی کنند و خود را خلاقانه در رایانه بیان کنند.​

 

اسکرچ جونیور چیست ؟

زبان برنامه نویسی اسکرچ جونیور یک زبان برنامه نویسی مقدماتی است که به کودکان خردسال (سنین 5 تا 7 سال) امکان می دهد داستان ها و بازی های تعاملی خود را بسازند. بچه‌ها بلوک‌های برنامه‌نویسی گرافیکی را به هم می‌چسبانند تا شخصیت‌ها را وادار به حرکت، پرش، رقص و آواز کنند. کودکان می توانند کاراکترها را در ویرایشگر رنگ تغییر دهند، صداها و صداهای خود را اضافه کنند، حتی عکس های خود را وارد کنند سپس از بلوک های برنامه نویسی برای زنده کردن شخصیت های خود استفاده کنند.

برنامه نویسی اسکرچ جونیوراز زبان برنامه نویسی محبوب اسکرچ الهام گرفته شده است که توسط میلیون ها جوان (8 سال به بالا) در سراسر جهان استفاده می شود. در ایجاد اسکرچ جونیور، رابط کاربری و زبان برنامه نویسی را دوباره طراحی کردیم تا آنها را از نظر رشد برای کودکان کوچکتر مناسب کنیم، و با دقت ویژگی هایی را طراحی کردیم تا با رشد شناختی، شخصی، اجتماعی و عاطفی کودکان خردسال مطابقت داشته باشد.

 

 

چرا اسکرچ جونیور ساخته شد ؟

کدنویسی (یا برنامه نویسی کامپیوتری) نوع جدیدی از سواد است. همانطور که نوشتن به شما کمک می کند تا افکار خود را سازماندهی کنید و ایده های خود را بیان کنید، همین امر در مورد کدنویسی نیز صادق است. در گذشته، کدنویسی برای اکثر مردم بسیار دشوار تلقی می شد. اما ما فکر می کنیم که کدنویسی باید برای همه باشد، درست مانند نوشتن.

همانطور که کودکان خردسال با زبان برنامه نویسی اسکرچ جونیور کد می‌نویسند، یاد می‌گیرند که چگونه با رایانه دنیای دیگری را خلق کنند و خودشان را بیان کنند، نه فقط با آن تعامل کنند. در این فرآیند، کودکان حل مسائل و طراحی پروژه‌ها را یاد می‌گیرند و مهارت‌های ترتیب‌ دهی را توسعه می‌دهند که برای موفقیت تحصیلی بعدی اساسی است. آن‌ها همچنین از ریاضی و زبان در زمینه‌ای معنادار و انگیزشی استفاده می‌کنند و از رشد حساب و سواد در دوران کودکی حمایت می‌کنند. با اسکرچ جونیور، کودکان نه تنها کدنویسی را یاد می گیرند، بلکه در حال یادگیری کدنویسی هستند.

 

 

سازنده

 

زبان برنامه نویسی اسکرچ جونیور توسط گروه تحقیقاتی فناوری های توسعه (DevTech) در دپارتمان مطالعات کودک و رشد انسانی الیوت-پیرسون در دانشگاه تافتس (به رهبری مارینا اوماشی برس) با مشارکت آماندا استراوهاکر، کلر کین، لوئیز فلانری، الیزابت کازاکوف و دیلن پورتل توسعه داده شد. گروه مهدکودک مادام العمر در آزمایشگاه رسانه MIT (به رهبری میچل رسنیک، با مشارکت کریس گاریتی، تیم میکل، کارل بومن، چمپیکا فرناندو، ناتالی راسک، سایامیندو داسگوپتا، و کریس گریوز)، و شرکت اختراع بازیگوش (به رهبری) توسط پائولا بونتا و برایان سیلورمن، با مشارکت جک گدس و آدریان گابریل). نسخه اندروید زبان برنامه نویسی اسکرچ جونیور توسط Two Sigma (به رهبری مارک راث، با مشارکت کوین هو)، با ورودی Benesse Corp پیاده سازی شد.

گرافیک و تصاویر اسکرچ جونیور توسط شرکت HvingtQuatre (به رهبری جولین گلیفیر و آدرین والسا)، سارا تامسون، پیتر مولر و جیلیان لومباردی ساخته شده است. پائولا آگیلرا از آزمایشگاه رسانه MIT ویدئوی زبان برنامه نویسی اسکرچ جونیور را تولید کرد. ما همچنین می‌خواهیم از همه کسانی که در انجمن‌های آزمایش بتا برای iPad و Android شرکت کردند، به‌ویژه از Sergio Antolinez، Vandendaele Didier، و Sjoerd Dirk Meijer تشکر کنیم.

 

زبان برنامه نویسی اسکرچ

زبان برنامه نویسی اسکرچ بزرگترین انجمن برنامه نویسی در جهان برای کودکان و یک زبان برنامه نویسی با رابط بصری ساده است که به جوانان اجازه می دهد داستان های دیجیتال، بازی ها و انیمیشن ها را بسازند. اسکرچ توسط بنیاد اسکرچ، یک سازمان غیرانتفاعی، طراحی، توسعه و تعدیل شده است.

زبان برنامه نویسی اسکرچ تفکر محاسباتی و مهارت های حل مسئله را ارتقا می دهد. آموزش و یادگیری خلاق؛ ابراز وجود و همکاری؛ و عدالت در محاسبات

 

اسکرچ همیشه رایگان است و به بیش از 70 زبان در دسترس است.

اسکرچ به ویژه برای سنین ۸ تا ۱۶ سال طراحی شده است، اما توسط افراد در هر سنی استفاده می شود. میلیون‌ها نفر در حال ایجاد پروژه‌های Scratch در محیط‌های مختلف، از جمله خانه‌ها، مدارس، موزه‌ها، کتابخانه‌ها و مراکز اجتماعی هستند.

 

یادگیری زبان برنامه نویسی اسکرچ برای دانش آموزان

دانش‌آموزان در همه سطوح (از مدرسه ابتدایی تا دانشگاه) و در رشته‌های مختلف (مانند ریاضی، علوم کامپیوتر، هنرهای زبان، مطالعات اجتماعی) با زبان برنامه نویسی اسکرچ یاد می‌گیرند. منابع آموزشی در صفحه Scratch For Educators موجود است.

 

 

 

برای والدین

اسکرچ یک زبان برنامه نویسی و یک جامعه آنلاین است که در آن کودکان می توانند برنامه ریزی کنند و رسانه های تعاملی مانند داستان، بازی و انیمیشن را با مردم از سراسر جهان به اشتراک بگذارند. همانطور که کودکان با اسکرچ خلق می کنند، یاد می گیرند خلاقانه فکر کنند، مشارکتی کار کنند و به طور سیستماتیک استدلال کنند. اسکرچ توسط بنیاد اسکرچ، یک سازمان غیرانتفاعی، طراحی، توسعه و تعدیل شده است.

 

 

چگونه اسکرچ برای کودکان کار می کند؟

یادگیری

زبان برنامه نویسی اسکرچ یک محیط یادگیری ایمن و بازیگوش است که همه کودکان را درگیر تفکر خلاقانه، استدلال سیستماتیک، و کار مشترک می کند – مهارت های ضروری برای همه در جامعه امروزی.

 

 

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • نویسنده
 • قسمت
 • زبان
Click outside to hide the comparison bar
مقایسه